Denia

By : | Możliwość komentowania Denia została wyłączona | On : Styczeń 8, 2014 | Kategoria : Życie jak w Madrycie

Denia4

denia1Denia2Denia to miejscowość, która znajduje się w północnej części prowincji Alicante, między Walencją ( 110 km na północ) i Alicante ( 120 km na południe) na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Ma 20 km plaż, od piaszczystych, z pięknym żółtym piaskiem po małe, skaliste z zatoczkami i cyplami. Na północy znajdują się plaże piaszczyste Les Marines: Punta del Raset, Les Marines, Les Bovetes, ElsMolins, L’Almadrava i Les Deveses.

Denia3

Jadąc na południe w kierunku cypla San Antonio (Cabo de San Antonio) szeroka, piaszczysta plaża zamienia się w małe, kamieniste zatoczki z lazurową wodą. Ta cześć nazywa się Las Rotas. Typowy krajobraz, jaki napotkacie podróżując po tej części Hiszpanii to pola uprawne pełne drzew owocowych: pomarańczy, mandarynek i cytryn. Średnia roczna temperatura w tym regionie to 20°C.

Denia4

Denia, jako miejscowość nastawiona jest raczej na turystykę rodzinną, ma szeroką plażę z deptakiem a zakwaterowanie to głównie apartamenty pod wynajem. Dlatego polecam jak jedziecie z dziećmi, jest tam raczej spokojnie, na pewno nie jest to miejscowość typu Benidorm gdzie z zaśnięciem możecie mieć problemy. Całe te wybrzeże zwane Costa Blanca to jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych Hiszpanii, wspomniałam już o Benidormie i Denii, mamy jeszcze Alicante, Calpe, Santa Pola czy Torrevieja.

Denia5Denia6Jest tu duża różnorodność plaż jak i miejscowości, od spokojnych nastawionych na spacery i turystykę rodzinną po głośne, pełne dyskotek, które nigdy nie śpią…Wybór należy do Was.

 

Jeśli macie jakieś pytania albo chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o tym regionie to napiszcie do mnie.

 

Fullscreen-Logo
Denia

ładowanie mapy - proszę czekać...

Denia 38.839260, 0.106423 Denia leży w prowincji Alicante i słynie z czerwonych krewetek……czytaj więcej Denia ……..przepisy czytaj więcej Krewetki

 

 

Denia
4 (80%) 1 vote
Share This Post!
Opt In Image
Zapisz się na subskrypcje

Zapisz się na subskrypcje i dostaniesz posta na Twojego mail zawsze jak coś nowego wydarzy się na hiszpanskiejedzenie.pl