Garrucha

By : | Możliwość komentowania Garrucha została wyłączona | On : Styczeń 8, 2014 | Kategoria : Życie jak w Madrycie

Garrucha2

 Garrucha1Garrucha to miejscowość leżąca w prowincji Almeria, która od góry graniczy z Murcją a od dołu z Granadą. Tu zaczyna się Andaluzja, do której oprócz Almerii, należą także Granada, Malaga, Kadyks, Huelva, Sevilla, Kordoba i Jaen.

Garrucha3 Garrucha to miejscowość spokojna, z bardzo szeroką piaszczystą plażą z palmami, choć piasek jest raczej szaro- żółty. Co ważne to to, że plaża jest tak duża, że nigdy nie ma problemu ze znalezieniem miejsca do opalania, nawet z rozłożeniem parasola czy leżaków, co często zdarza się jak wypoczywamy w okolicach Alicante albo Barcelony. Miejscowość ma ładny port i jeden z największych deptaków w Hiszpanii, ponad kilometr spaceru nad samym morzem. Nie brakuje też tu restauracji kuszących owocami morza i rybami.

Garrucha4Garrucha5Ceny w porównaniu z wybrzeżem Barcelony, Alicante czy Malagi są dużo niższe, może, dlatego że mało jest tu turystów zagranicznych, raczej rodzimi Hiszpanie. Baza noclegowa to  głownie apartamenty i domy na wynajem.  Cała Almeria ma dużo do zaoferowania i jak większość prowincji jest zróżnicowana, jadąc do góry w stronę Murcji mamy miejscowość Vera Playa, gdzie pobudowano nowe hotele i resorty, jest tam tez największa plaża i baza noclegowa dla nudystów. Jadąc w dół w stronę Granady mamy miejscowość Mojacar, około 5 km od Garruchy, ta miejscowość tętni życiem nocnym, jest pełna dyskotek i młodych ludzi, choć plaża jest dużo gorsza, możemy natrafić na skały i kamienie. Inne miejscowości to Retamar, Roquetas de Mar, Almeria.

Garrucha6

Co warto zobaczyć w Almerii, przede wszystkim należy wziąć samochód i przejechać się po tej prowincji, widoki są niepowtarzalne, inne niż w pozostałych częściach Morza Śródziemnego. Almeria zwana jest pustynią Hiszpanii i to prawda, potężne łyse góry, pełne piasku i kamienia to krajobraz jak z księżyca. Dużą cześć Almerii zajmuje Park Narodowy Cabo de Gata (Parque Natural Cabo de Gata), jadąc w dół od Mojacar natrafimy na drogowskazy, musimy kierować się w kierunku Nijar. Park ten jest zamkniętą częścią gdzie są dziewicze plaże i tylko wytyczonymi drogami można tam dojechać. Takich małych plaż jest tu ponad 15, z reguły są to małe zatoczki, do których prowadzi tylko jedna droga, trzeba pamiętać, że jest to Park Narodowy i obowiązują tu godziny otwarcia i zamknięcia. Możemy natrafić na punkty kontrolne, które pobierają opłaty za wjazd albo parking i kontrolują przepustowość, może zdarzyć się, że nie zostaniemy wpuszczeni, bo jest już za dużo ludzi. Polecam ten park nie tylko miłośnikom przyrody, ale też zwykłemu turyście a to, dlatego że krajobraz jest tak odmienny, że warto go zobaczyć, przypomina trochę Wyspy Kanaryjskie, które tez są pochodzenia wulkanicznego. A dla miłośników filmów, a w szczególności Indian Jonesa, jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że kręcono tu sceny do części Indiana Jones i Ostatnia Krucjata (Playa de Monsul).

Polecam odwiedzić też miejsce nazywane Mini Hollywood. W latach 60-tych i 70-tych w tej części Hiszpanii kręcono wiele filmów, przede wszystkim westerny, ponad 300, z Clintem Eastwoodem, Henrym Fondą, powstała tu Kleopatra, Conan Barbarzyńca i wspomniany Indiana Jones. Na miejscu jest miasteczko rodem z dzikiego zachodu, które powstało na potrzeby filmów i teraz jest atrakcją turystyczną.

Jeśli macie jakieś pytania albo chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o tym regionie to napiszcie do mnie 

Fullscreen-Logo
Garrucha

ładowanie mapy - proszę czekać...

Garrucha 37.184422, -1.821738 Garrucha leży w prowincji Almeria i słynie z czerwonych krewetek……czytaj więcej Garrucha czytaj więcej Krewetki

 

Garrucha
4 (80%) 2 votes
Share This Post!
Opt In Image
Zapisz się na subskrypcje

Zapisz się na subskrypcje i dostaniesz posta na Twojego mail zawsze jak coś nowego wydarzy się na hiszpanskiejedzenie.pl