Krajobrazy Asturii

By : | Możliwość komentowania Krajobrazy Asturii została wyłączona | On : Sierpień 5, 2014 | Kategoria : Życie jak w Madrycie

paisajeAsturiano

 

Kolejny krótki filmik z Asturii, tym razem trochę krajobrazów. Asturia to góry i morze, te dwa krajobrazy blisko siebie. Siedzisz na plaży przed sobą masz piękne lazurowe morze z żółtym piaskiem a za plecami góry, które straszą wysokością i często deszczem, który z nich nadciąga.

Ja polecam trzy rzeczy, które warto zrobić i zobaczyć w Asturii, na pewno plaże, najlepiej wybrać się samochodem na wycieczkę wzdłuż wybrzeża (drogą podrzędną nie autostradą), co chwila mamy zjazdy na małe, urokliwe plaże, następnie wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego Picos de Europa, tzw. ruta, czyli pieszych wycieczek jest tam dużo można wybrać je w zależności od naszej kondycji i wieku, piękne krajobrazy gwarantowane w szczególności dla miłośników gór, kolejna wycieczka to spływ kajakiem po rzece Sella, jest dużo punktów organizujących te spływy też w zależności od wieku i umiejętności uczestników, polecam, bo fajna przygoda dla dzieciaków, oczywiście bez szaleństwa i brawury.

Chciałam także żebyście zobaczyli jak zielony jest ten region Hiszpanii, pełen gór, lasów, domów podobnych do naszych, krów pasących się na pastwiskach i pól uprawnych.

Często znajomi pytają mnie skąd Hiszpania ma ziemniaki czy mleko, bo widzą tylko suchą i żółtą Andaluzje jak są na wakacjach a ja właśnie mówię, że Hiszpania to nie tylko Andaluzja, Barcelona czy Benidorm to też cała północ, zielona tak inna od znanej i utartej Hiszpanii. Zapraszam do obejrzenia filmiku.

Czytaj więcej o Asturii

Krajobrazy Asturii
5 (100%) 1 vote
Share This Post!
Opt In Image
Zapisz się na subskrypcje

Zapisz się na subskrypcje i dostaniesz posta na Twojego mail zawsze jak coś nowego wydarzy się na hiszpanskiejedzenie.pl